Apiterapi Derneği Onursal Başkanı Fang Zhu

Apiterapi Derneği Onursal Başkanı Fang Zhu Türkiye Apiterapi Derneği meslektaşlarının da rasyonel ve gerçekçi bir yöntemle çalışmasını ve Apiterapi tedavimize daha fazla katkıda bulunmasını dilerim.
Apiterapi Derneği Onursal Başkanı Fang Zhu.

Çin’deki tek “Bal Arısı Akupunktur Tedavisi”ni kuran, arı zehri tedavisini Meridyenler ve Temsilciler Teorisi ile kombine eden Apiterapi Derneği Onursal Başkanı Fang Zhu 1956 yılından beri arılar dünyasında bulunduğunu ifade ederek derneğin web sitesinde şu açıklamalarına yer verildi:

“Çin’deki tek “Bal Arısı Akupunktur Tedavisi”ni kurdum ve arı zehri tedavisini Meridyenler ve Temsilciler Teorisi ile kombine ederek 60 yıldır Apiterapi Sağlık Hizmeti ile uğraşıyorum. Ayrıca hiperlipidemi’yi önlemek ve tedavi etmek için propolis tabletleri üzerinde çalıştım. Bal arısı ürünlerinin sağlık hizmetlerine etkilerini geliştirmeye ve hastalıkların önlenmesinde apiterapinin önemli rolünü araştırmaya devam ediyorum.

1980’lerde Çin Resmî Televizyonu; “Central Newsreel and Documentary Film Studio” (CNDFS), çeşitli ülkelerde yayın yapmak için  İngilizce’ye de tercüme edilen “Profesör Fang Zhu- Apiterapi Uzman“ı adlı yapımı yayınladı. O tarihlerden itibaren de birkaç kez Çin Merkez Televizyonu (CCTV) ile röportaj yaptım. 1990’lı yıllarda Çin üniversitelerinde başhekim ve misafir profesör olarak çalıştım.

Çin’de 50 ve yurtdışında 12 kez ve 2000’den fazla öğrenciye Apiterapi Kursları düzenleyen Uluslararası Apiterapi ve Arı Ürünleri Derneği’ni (IABPS) kurdum. Kuruluşundan günümüze kadar birçok kişi bu Apiterapi Sağlık Hizmetleri’ne katılıyor.

Türkiye Apiterapi Derneği meslektaşlarının da rasyonel ve gerçekçi bir yöntemle çalışmasını ve Apiterapi tedavimize daha fazla katkıda bulunmasını dilerim.”